Filosofie in het dagelijks leven – Mehdi Jiwa
Filosofisch onderzoek is een vaardigheid die ieder mens zou mar leren, omdat het hem helpt de grote levensvragen zelfstandig te onderzoeken en de maatschappelijke processen op een positieve en kritische wijze te beschouwen. Bij dit onderzoek is niet zozeer het geven van de juiste antwoorden van belang, maar veeleer het stellen van de juiste vragen. Deze vragen worden opgeroepen in het eerste dee van het boek, waarin men wordt uitgenodigd stil te staan bij een aant maatschappelijk belangrijke zaken, waaronder gezondheid, opvoeding, onderwijs, huwelijk, ouderdom en geboorte en sterven.
In het tweede deel wordt vervolgens doorgedrongen tot de kern van het betoog, namelijk: Welke mogelijkheden heeft de mens om zich te ontwikkelen? Hoe vindt een mens zijn eigen lijn in het leven? Ei welke hulpmiddelen staan hem ter beschikking? Wat zijn de struikelblokken? Deze en vergelijkbare vragen worden op een heldere en doortastende wijze uiteengezet teneinde de mens te helpen het filosofisch onderzoek aan te vangen of voort te zetten.
Mehdi Jiwa is arts en voorzitter van de Stichting Filosofie en Meditatie. Deze organisatie is in 1995 opgericht teneinde mensen de gelegenheid te geven in contact te komen met de wortels van het bestaan. Door middel van studie van de religieuze en filosofische geschriften uit Oost en West, ontspanningsyoga en concentratie- en meditatieoefeningen komt de mens in een betere staat zodat hij zijn bestemming in het leven kan vinden.



